Sówki miesiąc listopad rozpoczęły wesoło i kolorowo. Świętowaliśmy znany i lubiany Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia odbyliśmy magiczny lot dywanem do krainy bajek, gdzie rozwiązywaliśmy różne zagadki i ćwiczyliśmy motorykę małą. Kilka dni później gościliśmy strażaków i ratownika medycznego. Celem spotkania było przekazanie dzieciom informacji na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka i Dzień Misia. Uczestniczyliśmy w akcji „Szkoła dla hymnu” i Balu Jesieni gdzie bawiliśmy się wspaniale. Wykorzystaliśmy śnieżną, listopadową aurę na zabawy w ogrodzie przedszkolnym.

Miesiąc październik upłynął nam na poznawaniu warzyw i owoców, z których później zrobiliśmy pyszny, pełen witamin sok owocowo-warzywny. Korzystając z pięknej pogody Sówki wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Podziwialiśmy jesienne barwy, rosnące drzewa, a także mieliśmy kilka zadań do wykonania. Nie zabrakło również jesiennych porządków w naszym ogrodzie przedszkolnym. Uczestniczyliśmy w gminnym konkursie „Bezpieczny Przedszkolak”, a także w "Światowym Dniu Mycia Rąk", podczas którego Sówki kształtowały umiejętność dbania o czystość rąk.

Pierwsze dni w grupie Sówek upływały nam na adaptacji, przyzwyczajaniu się do nowego środowiska oraz radzeniu sobie z rozłąką z najwspanialszymi rodzicami. Dla wszystkich przedszkolaków jest to miesiąc pełen nowych wrażeń. Sówki bardzo dzielnie zniosły ten czas i szybko zaaklimatyzowały się w nowym miejscu. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach integracyjnych. W pierwszych tygodniach września podczas zajęć edukacyjnych Sówki ułożyły swój ,,kodeks przedszkolaka” - zbiór zasad panujących w grupie. Aktywnie uczestniczyły w różnorodnych zajęciach dydaktycznych, które pozwalały im na zdobywanie nowych wiadomości i umiejętności. Korzystaliśmy z pięknej pogody bawiąc się wesoło na przedszkolnym placu zabaw. Obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Przedszkolaka, Dzień Kropki, Dzień Chłopca. Wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu i Pasowaniu na Przedszkolaka.