Marcowe atrakcje dostarczyły Ekoludkom mnóstwa ciekawych i wyjątkowych przeżyć. Gościliśmy Panie Fryzjerki, które  uszczęśliwiły nasze dziewczyny, robiąc im odlotowe fryzury. Doczekaliśmy się wreszcie ulubionej pory roku i przywitaliśmy Wiosnę. W Światowym Dniu Wody przeprowadziliśmy  eksperymenty z wodą w roli głównej. Dzieci wykonały urocze baranki na przedświąteczny kiermasz przedszkolny.  Niespodzianką był Zajączek, który dotarł do nas z upominkami podczas śniadania wielkanocnego. Był to miesiąc pachnący wiosną ?

Luty choć krótki dla Ekoludków okazał się obfity w wydarzenia. Był  czasem poznawania nowych rzeczy, zbierania doświadczeń no i  oczywiście zabawy. W  Walentynki dzieci  obdarowywały się serduszkami i słodkościami.  Dużo wrażeń dostarczył Dzień Dinozaura.  Przyszła też pora na pierwsze spotkanie ze szkołą. Odwiedziliśmy SP1 i SP 2 w Marklowicach. Teraz z niecierpliwością czekamy na pierwsze promyki wiosennego słońca i nowe  przygody.

Ostatni miesiąc roku był dla Ekoludków czasem mnóstwa przeżyć i  niespodzianek. W grudniu gościliśmy Orkiestrę Dętą KWK Marcel, Mikołaja, Panie  Koła Gospodyń Wiejskich i Górnika. Dzieci wzięły udział w konkursach plastycznych oraz wiedzy ekologicznej. Wszyscy uczestniczyliśmy w przedszkolnej Wigilijce.  Wielka atrakcją był wyjazd do Sztolni w Wodzisławiu Śląskim oraz udział w warsztatach świątecznych i kosmicznych w Zameczku -  Czernica.  Dzięki obfitym opadom śniegu był też czas na świetną zabawę w ogrodzie przedszkolnym ?

Pierwszy miesiąc roku był pełen przygód, zabaw, radości i  niespodzianek. Ekoludki brały udział w warsztatach krawieckich i uszyły piękną poduszkę. Uczestniczyły w imprezie okolicznościowej  dla Babci i Dziadka. Świetnie bawiły się na balu karnawałowym, wcielając się w różne postaci.

Nasz listopad obfitował w jesienne zabawy. Ekoludki zamieniały się w różne postaci i wzięły udział w Balu Jesieni. Uczestniczyły w Światowym Dniu Pluszowego Misia. Podziwiały piękno białego krajobrazu  oraz pamiętały, że ruch to zdrowie.