W ubiegły czwartek w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Marklowicach. Panowie w trakcie spotkania przybliżyli dzieciom, na czym polega ich praca oraz jakim sprzętem ratowniczym się posługują. Dzieci dowiedziały się, że ich działania nie polegają tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy zwierzętom i ludziom podczas powodzi, burz i wypadków samochodowych. Dzieci miały możliwość z bliska podziwiać oprzyrządowanie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przedszkolacy mogli wejść do wozu i przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji przeciwpożarowej, mogły również przymierzyć specjalistyczny i jakże ciężki strój, w którym strażacy gaszą pożary. Największą atrakcją dla naszych podopiecznych były węże strażackie używane do gaszenia pożarów – pod czujnym okiem gospodarzy mogliśmy samodzielnie użyć węża i polać wodą pobliski teren. Wszyscy byli pod dużym wrażeniem tej chwili. Z pewnością wielu chłopców marzy, by w przyszłości zostać strażakiem. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem i wręczeniem podziękowań.
Dziękujemy strażakom za przybycie. Życzymy wszystkim wielu sukcesów i dziękujemy za trud i ofiarną służbę.