Nasze przedszkole przyłączyło się do 28 Akcji Sprzątanie Świata –„Posprzątajmy Polskę, wszędzie, wzdłuż i wszerz, z tych wczorajszych śmieci, z tych jutrzejszych też!”. Jest to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej.

Wszystkie grupy bardzo aktywnie uczestniczyły w akcji. Przedszkolaki zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci wyruszyli spod budynku przedszkola i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im terenu. Oczywiście nie mogło zabraknąć pogadanek, zajęć dydaktycznych a także stworzeniu plakatów zachęcających do troski o naszą planetę.

Brawo  jesteśmy z Was dumni!