Logo Przedszkola Akademia Malucha w Marklowicach

Obchody Święta Niepodległości

Ocena 0/5

7 listopada naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci z wszystkich grup z dumą uczestniczyły w wydarzeniu, które rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego – „Mazurka Dąbrowskiego”.
Na uroczystość zostali zaproszeni szczególni goście: Wójt Gminy Marklowice - Wiesław Mika, Radny Sejmiku Województwa Śląskiego - Bronisław Karasek, Radny Gminy - Grzegorz Bąk, a także członkowie Społecznego Komitetu Obchodów 80. Rocznicy Tragedii Górnośląskiej. W atmosferze zadumy i patriotyzmu przedszkolaki zaprezentowały krótki program artystyczny – wiersze i piosenki o Polsce i symbolach narodowych.
Ważnym punktem obchodów było uroczyste posadzenie „Dębu Pokoju” w ogrodzie przedszkolnym. Posadzenie drzewka miało związek z obchodami 80 rocznicy Tragedii Górnośląskiej.
Dąb- symbol siły, trwałości i nadziei – będzie rósł wraz z przedszkolakami, przypominając o tym , jak ważne jest pielęgnowanie pokoju w codziennym życiu. Cała uroczystość przebiegła w podniosłej i wzruszającej atmosferze. wzruszającej atmosferze.

Galeria zdjęć

8 7 6 5 4 3 2 1 9
powrót do kategorii
Poprzedni
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności