Już po raz ostatni przed wakacjami witam Was wszystkie dzieci i Waszych rodziców. Za parę dni rozpoczną się wakacje ale mam nadzieję że przez ten cały wakacyjny czas tak jak żaba Monika będziecie wesoło wykonywać gimnastykę buzi i języka!

Dzisiaj przygotowałam dla was kilka wakacyjnych propozycji. Rozpoczniemy właśnie od gimnastyki ale buzi i języka- Zapraszam!!!

Po tej krótkiej rozgrzewce zapraszam na wspólne, z rodzicami czytanie wakacyjnego wiersza. Możecie go wydrukować, pokolorować i ozdobić nim swój pokój na okres wakacji.

A teraz dla wytrwałych trochę rymowanych ćwiczeń z Logotorpedą.

Na wakacje smyka ćwiczenia języka.

Jak wakacje, to i woda a nawet cały podwodny świat z szeregiem zadań i zabaw. Powodzenia!

Drodzy Rodzice teraz parę propozycji i  sugestii na wakacje.

Ćwiczenia logopedyczne w trybie wakacyjnym

  • Ustalcie wspólnie jedną lub dwie pory w ciągu dnia (kilka minut), które będą zadedykowane wykonywaniu ćwiczeń logopedycznych. Może to być rytuał towarzyszący porannej lub wieczornej toalecie, czytaniu przed snem lub pokonywaniu drogi na plac zabaw. Każdy dzień, w którym nie zapomnicie o zasadach, przybliży dziecko do osiągnięcia celu.
  • Wykorzystajcie jeden z systemów motywacyjnych, na przykład system guzikowy: za każdy dzień, w którym dziecko wykona ćwiczenia zaplanowane przez rodzica, zdobędzie jeden guzik; guziki będzie można wymienić na świetne, wakacyjne aktywności, takie jak wycieczka na nowy plac zabaw, skakanie w kałużach lub wspólne upieczenie pizzy!
  • Umówcie się, że podczas podróży samochodem będziecie korzystać z przygotowanych wcześniej fiszek z wyrazami, śpiewać piosenki lub mówić wierszyki, zwracając uwagę na prawidłową wymowę.
  • Zabierzcie w podróż grę (wcale nie musi być logopedyczna!), ale każda partia będzie polegała na pięknym mówieniu.
  • Słowa-klucze. Wakacyjni znajomi wcale nie muszą wiedzieć, że ćwiczycie w wakacje, ale tajne hasło – klucz zwróci uwagę na to, że w danej chwili dziecko “zapomniało”         o regułach poprawnej wymowy. Kilkukrotne użycie hasła spowoduje, że nawet podczas wakacyjnej przygody dziecko będzie zwracało uwagę na to, jak mówi…

Słonecznych i radosnych wakacji

                                                Logopeda Bernadeta Staśko-Kuczera